اخبار
۰

این حمله در ۲۹ نوامبر اتفاق افتاده است و به نظر می‌رسد که توسط گروه DoppelPaymer انجام شده است. بر اساس گزارش BleepingComputer، Foxconn، کمپانی تامین‌کننده قطعات اپل، قربانی حمله باج افزاری شد. طی این حمله، هکرها از این کمپانی تولیدکننده بزرگ، ۳۴ میلیون دلار(۲۵.۵میلیون پوند) به بیت کوین درخواست کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مجرمان سایبری مرکز Foxconn CTBG MX در مکزیک را هدف قرار داده‌اند. این مرکز وظیفه جمع آوری و ارسال محصولات Foxconn به سراسر آمریکای شمالی و جنوبی را به عهده دارد.

حمله باج افزاری به کمپانی Foxconn

حمله باج افزاری به کمپانی Foxconn

هکرهای DoppelPaymer

این حمله که در تاریخ ۲۹ نوامبر اتفاق افتاده است، توسط گروه هکری DoppelPaymer صورت گرفته است. این گروه مخرب، همچنین مسئولیت حملات باج افزاری صورت گرفته به دانشگاه Newcastle و کمپانی سازنده لپتاپ Compal را به عهده گرفته است. طبق فایل note باج افزار که توسط BleepingComputer به دست آمده است، گروه DoppelPaymer از کمپانی Foxconn درخواست پرداخت ۱۸۰۴.۰۹۵۵ بیت کوین که معادل تقریبی ۲۵.۵ میلیون پوند است، به عنوان خون بها کرده‌اند.

گروه DoppelPaymer، حمله باج افزاری به Foxconn واقع در مکزیک را تایید ولی حمله به کل کمپانی را انکار کرده است. این گروه بیان کرده است که ۱۲۰۰ سرور را رمزگذاری کرده است، ۱۰۰GB از اطلاعات رمزگذاری نشده را دزدیده و حدود ۲۰ تا ۳۰ گیگابایت از بکاپ‌ها را پاک کرده است.

این گروه هکری به Bleeping Computer اعلام کرده است:

“ما تنها بخش NA را رمزگذاری کرده‌ایم، و نه کل کمپانی. که این حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ سرور می‌شود که روی ایستگاه‌های کاری متمرکز نیست. این کمپانی حدود ۷۵ ترابایت بکاپ متفرقه داشت که حدود ۲۰ تا ۳۰ ترابایت از این بکاپ‌ها را از بین بردیم.”

گفته میشود وب سایت مجموعه CTBG MX بعد از حمله از کار افتاده است. هنوز مشخص نیست که این شرکت قصد پرداخت مبلغ خون بها را دارد یا خیر.

حمله باج افزاری به کمپانی Compal

چندین هفته قبل، DoppelPaymer تولیدکننده تایوانی Compal را مورد هدف قرار داد. کمپانی Compal طراحی و تولید مانیتور ، تبلت و صفحه نمایش تلویزیون را برای برندهای فناوری بزرگی مانند Apple، Acer، Lenovo، Dell، Toshiba، HP و Fujitsu انجام می‌دهد. طبق فایل note که برای این کمپانی قرار داده بودند، این کمپانی برای دریافت کلید رمزگشایی باید ۱۱۰۰ بیت کوین که حدود ۱۲,۹۰۶,۴۷۳ پوند میشود، پرداخت می‌کرد. سخنگوی کمپانی Compal به وب سایت خبری UDN اعلام کرده است که این مسئله در کوتاه مدت روی برخی پروژه‌ها تاثیر خواهد گذاشت. اما افزود که بیشتر مسائل مربوط حل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
درخواست پشتیبانی

درخواست کمک