اخبار
۰

نمونه اولیه این درایوها در نیمه اول سال ۲۰۲۱ دردسترس خواهدبود.

اختراع نسل جدیدی از SSD ها توسط اینتل

اختراع نسل جدیدی از SSD ها توسط اینتل

اینتل ۶ نمونه محصول مموری و حافظه ذخیره سازی جدید را کشف کرده است که این محصولات شامل ۲ نمونه SSD جدید می‌شوند و اینتل امیدوار است که با اختراع نسل جدیدی از SSD ها، بتواند دنیای SSD ها را متحول کند.

  • درایو INTEL Optane Memory H20

درمیان این محصولات جدید، INTEL Optane Memory H20 نیز به چشم می‌خورد که به عنوان نسل بعدی حافظه‌های ذخیره سازی برای نوت بوک‌های باریک و سبک و همچنین دیگر PC هایی که محدودیت فضایی و فرم فاکتور کوچک دارند، معرفی شده است. این مموری روی حافظه کش Optane ساخته شده است که بین پردازنده و HDD قرار می‌گیرد که وعده ارائه عملکردی مانند SSD ولی با قیمت HDD را می‌دهد. اینتل در مموری H20، حافظه Optane را با تکنولوژی QLC 3D NAND ترکیب کرده است تا کاربران بهترین عملکرد را از هر دو دریافت کنند. این محصول جدید برای مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود و برای انجام کارهایی مانند گیمینگ و تولید محتوا طراحی شده است.

  • درایو SSD D5-P5316

مهمترین نکته در معرفی محصولات اینتل، تلاش این شرکت برای کمک به ایجاد QLC به عنوان یک تکنولوژی اصلی برای درایوهای با ظرفیت بالا است. برای عملی شدن این موضوع، این کمپانی SSD D5-P5316 را معرفی کرده است که برای ساخت آن از اولین QLC NAND با ۱۴۴ لایه استفاده شده است و دارای چگالی بیشتر و مقاومت بالاتری نسبت به سایر محصولات خود است.

اینتل خاطر نشان می‌کند که در طول دهه گذشته، QLC NAND با ۱۴۴ لایه را توسعه داده است و همچنین اضافه می‌کند که در درایو SSD D5-P5316 نسبت به هارد درایوها، عملکرد خواندن تا ۲۰۰%، عملکرد خواندن تصادفی تا ۳۸% و تاخیر تا ۴۸% بهبود یافته است.

این محصول در دو مدل در دسترس خواهدبود. یکی با ظرفیت ۱۵.۳۶ ترابایت و دیگری با ظرفیت ۳۰.۷۲ ترابایت. زمانی که فروش این درایوها در نیمه اول سال ۲۰۲۱ آغاز شود، می‌توانید هر دو درایو را با فرم فاکتورهای U.2 و E1.L داشته باشید. به لطف ظرفیت ارائه شده توسط اینتل، درایو SSD 30.72 TB PCIe، اولین درایوی است که دستیابی به ظرفیت پتابایت را در یک واحد رک ممکن می‌سازد.

مدیر کل گروه Intel Optane بیان می‌کند:

محصولات و تکنولوژی‌های Optane در حال تبدیل شدن به یک عنصر اصلی محاسبه تجارتی هستند. و ما روی این محصولات رو به پیشرفت، سرمایه گذاری بلند مدت کرده‌ایم، از جمله استفاده از آن‌ها در هوش مصنوعی، شبکه ۵G.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
درخواست پشتیبانی

درخواست کمک