اخبار
۰

Tape های جدید مغناطیسی IBM و Fujifilm می‌توانند ۵۸۰ ترابایت از اطلاعات را روی یک کارتریج مجزا ذخیره کنند.

ثبت جهانی جدیدی برای یکی از قدیمی‌ترین انواع رسانه‌های ذخیره سازی

Tape های مغناطیسی جدید با 580 ترابایت ظرفیت

Tape های مغناطیسی جدید با ۵۸۰ ترابایت ظرفیت

نوارهای مغناطیسی همچنان، به عنوان یک راه حل عالی برای بایگانی اطلاعات و بکاپ‌ها، سازمان و مشاغل بزرگ را قادر می‌سازد تا حجم زیادی از اطلاعات را برای ده‌ها سال نگهداری کنند. به همین دلیل، این فناوری قدیمی هنوز مورد توجه شرکت‌هایی مانند IBM و Fujifilm قرار دارد و به طور مشترک نوع جدیدی از نوارهای مغناطیسی را توسعه داده‌اند که تراکم ناحیه‌ای ۳۱۷ گیگابیت بر اینچ مربع را فراهم می‌کند. محصول حاصل، یک کارتریج واحد است که می‌تواند ۵۸۰ ترابایت از اطلاعات را روی ۱۲۵۵ متر از tape ذخیره کند.

از ترکیب اهمیت حفظ حجم زیادی از اطلاعات مهم با نرخ رشد نمایی، متوجه خواهید شد که چرا یک تکنولوژی ذخیره سازی قدیمی مانند نوارهای مغناطیسی، هنوز هم پیشرفت می‌کنند. آخرین پیشرفت این رسانه ذخیره سازی، ناشی از مشارکت کمپانی‌های IBM و  Fujifilm برای کار بر روی نمونه اولیه نوار Strontium Ferrite(SrFe) است که گفته می‌شود چگالی ناحیه تا ۲۷ برابر و ظرفیت تا ۵۰ برابر نسبت به نوارهای موجود LTO-8 افزایش می‌یابد.

مقایسه این محصول جدید با نمونه‌های قبلی

این tape، در کنار این متریال با چگالی بالا که توسط Fujifilm تهیه شده است، همچنین از تکنولوژی پردازش servo و سیگنال IBM و یک هد با اصطکاک کم استفاده می‌کند که می‌تواند روی یک track بسیار باریک‌تر(۵۶.۲ نانومتر در مقایسه با ۱۰۳ نانومتر در مدل آزمایشی سه سال قبل) با ۳.۲ نانومتر دقت record-setting بخواند و بنویسد.

مقایسه tape های مغناطیسی در چندسال تلاش

مقایسه tape های مغناطیسی در چندسال تلاش

کمپانی IBM خاطر نشان می‌کند که این نقطه عطف جدید، درایوهای tape را قادر می‌سازد تا رشد عظیم داده‌های دیجیتالی که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ به ۱۷۵ زتابایت(هر زتابایت برابر ۱ تریلیون گیگابایت است) در سطح جهانی برسد، را مدیریت کند. این درایوهای متراکم‌تر tape، به احتمال خیلی زیاد، در دیتاسنترهای hyperscale کاربرد بیشتری پیدا می‌کنند، به طوری‌که بیش از ۵۰۰ مورد از این نوارها در حال حاضر حدود ۵۴۷ اگزابایت از اطلاعات حقیقی را ذخیره می‌کنند.

محقق کمپانی IBM، دکتر مارک لانتز بیان می‌کند:

ابرهای هیبریدی، برای دهه‌های آینده به نوارهای مغناطیسی متکی خواهند بود.

همچنین تخمین می‌زند که در حال حاضر، بیش از ۳۴۵۰۰۰ اگزابایت از اطلاعات در سیستم‌های ذخیره سازی tape قرار دارد که همچنان در ارائه روش‌های مقیاس پذیر، مقرون به صرفه و ایمن برای بایگانی داده‌ها بسیار عالی عمل می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
درخواست پشتیبانی

درخواست کمک