اخبار
۰

به کمک تکنولوژی HAMR، به ظرفیت‌های بزرگتری دست خواهیم‌یافت.

مدیرعامل کمپانی سیگیت، Dave Mosley، در یک کنفرانس سرمایه‌گذاری اعلام کرد که قصد دارد تا جهشی در ظرفیت‌های ذخیره‌سازی هارد دیسک درایوها ایجاد کند و تکنولوژی HAMR برای رسیدن به این هدف، به این کمپانی کمک خواهدکرد. این کمپانی اعلام کرده‌است که از اولین هارد درایو ۲۰ ترابایتی مبتنی بر تکنولوژی HAMR، به هارد دیسک درایوهای ۲۴ ترابایتی منتقل می‌شود و یک مرحله میانی ۲ ترابایتی را نادیده خواهدگرفت.

دستیابی به ظرفیت های ذخیره سازی بالا، به کمک تکنولوژی HAMR

دستیابی به ظرفیت های ذخیره سازی بالا، به کمک تکنولوژی HAMR

تکنولوژی HAMR

تکنولوژی ضبط مغناطیسی به کمک گرما(HAMR)، تراکم ناحیه‌ای دیسک را نسبت به این محدوده در تکنولوژی ضبط مغناطیسی عمودی(PMR)، افزایش می‌دهد. این تکنولوژی، از یک محیط ضبط با ثبات بیشتر و با امکان تغییرپذیری سخت‌تر نسبت به تکنولوژی PMR استفاده می‌کند و نوشتن اطلاعات از طریق گرم کردن نواحی بیتی با استفاده از لیزر امکان‌پذیر است.

تکنولوژی HAMR

تکنولوژی HAMR

ساخت درایو ۲۰ ترابایتی مبتنی بر تکنولوژی HAMR، هزینه بیشتری نسبت به یک درایو ۲۰ ترابایتی غیرHAMR دارد. چراکه هر هد باید دارای یک دیود گرم کننده لیزری باشد.

مدیرعامل کمپانی سیگیت در این کنفرانس اعلام کرد:

سیگیت قصد دارد تکنولوژی HAMR را به طور گسترده در تمام هارد دیسک درایوهای خود به کارگیرد. تا هزینه آن در تعداد بیشتر درایوها کاهش یابد و درنتیجه هزینه تولید هر درایو به تنهایی نیز کاهش یابد.

او همچنین بیان کرد:

تکنولوژی HAMR، با دیسک‌های با چگالی بالاتر، می‌تواند برای درایوهای با ظرفیت کمتر مانند ۱۲ترابایت و ۱۶ترابایت نیز، به عنوان راهی برای بیرون آوردن هدها و پلترها، درعین حال ارائه ظرفیت مشابه، برای کاهش هزینه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

اگر بتوانیم یک دیسک و دو هد را در یک درایو ۱۶ ترابایتی ذخیره کنیم، به انجام این کار نزدیک خواهیم شد.

تکنولوژی MAMR درمقابل HAMR

کمپانی وسترن دیجیتال، رقیب اصلی کمپانی سیگیت، فکر می‌کند که تکنولوژی ضبط مغناطیسی به کمک مایکروویو(MAMR)، به دلیل اینکه نیازی به افزودن عنصر گرم‌کننده لیزر به هد خواندن/نوشتن ندارد، روش بهتری برای افزایش سطح ظرفیت دیسک تا ۲۰ ترابایت و بیشتر از آن است. با این حال، وسترن دیجیتال اذعان دارد که ممکن است درنهایت مجبور به انتقال به تکنولوژی HAMR شود، چرا که چگالی ناحیه در این فناوری، بیشتر از تکنولوژی MAMR، افزایش می‌یابد.

Mosley اعلام می‌کند:

ما تکنولوژی MAMR را به خوبی می‌شناسیم. ولی به کمک این تکنولوژی روند پیشرفت کند خواهد بود. ما معتقدیم که HAMR، عمدتا به دلیل فناوری رسانه، توانایی ذخیره در سایزهای بسیار کوچکتر با سیگنال نویز بهتر و ماندگاری بسیار بیشتر، مسیر درست پیشرفت است. و این راهی است که به کمک آن می‌توانیم به ظرفیت‌های ذخیره‌سازی بسیار بزرگ‌تری دست یابیم.

وسترن دیجیتال، تکنولوژی MAMR را بهتر می‌داند، درحالیکه سیگیت معتقد است HAMR، تمام آن چیزی است که به آن نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
درخواست پشتیبانی

درخواست کمک