اخبار
۰

وسترن دیجیتال، با تولید یک میلیون هارد دیسک درایو EAMR، فروش هارد دیسک‌های ۲۰TB را آغاز کرد.

تولید هارد دیسک‌های EAMR وسترن دیجیتال، به نقطه عطف خود می‌رسد. وسترن دیجیتال، با تولید  هارد درایوهایی که از تکنولوژی EAMR(energy-assisted magnetic recording) بهره می‌برند، کمی از صنعت پیشی گرفته و حمل تجاری این هارد دیسک درایوها را از ماه جولای آغاز کرده است. در حال حاضر، این کمپانی بیش از یک میلیون از هارد درایو های EAMR با ظرفیت‌های ۱۶ ترابایت، ۱۸ ترابایت و ۲۰ ترابایت را تولید کرده‌است. به علاوه، هارد درایوهای ۲۰ ترابایتی وسترن دیجیتال، توسط یکی از مشتریان تایید صلاحیت شده‌ و کمپانی حمل‌و‌نقل تجاری آن‌ها را آغاز کرده‌است.

هارد درایوهای EAMR وسترن دیجیتال با ظرفیت‌های 16، 18 و 20 ترابایت

هارد دیسک درایو EAMR وسترن دیجیتال با ظرفیت‌های ۱۶، ۱۸ و ۲۰ ترابایت

مجموعه هارد درایوهای EAMR وسترن دیجیتال

خانواده‌های هارد دیسک درایوهای EAMR(energy-assisted magnetic recording) کمپانی وسترن دیجیتال، درحال‌حاضر شامل سه ظرفیت می‌شود: درایوهای ۱۶ ترابایت و ۱۸ ترابایت که از تکنولوژی Conventional magnetic recording(CMR) استفاده می‌کنند و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های نیازمند ظرفیت بالا را هدف قرار داده‌اند. و هارد دیسک درایوهای Ultrastar DC HC650 20TB که از تکنولوژی shingled magnetic recording(SMR) استفاده می‌کند و برای اپلیکیشن‌هایی با مقیاس فوق‌العاده که برای نوشتن‌های متوالی مناسب هستند، طراحی شده‌اند.

تمام این هارد درایوها مبتنی بر پلتفرم نسل ششم HelioSeal هستند که دارای طراحی ۹ پلتره، یک موتور متصل به بالا و پایین با ۷۲۰۰ دور در دقیقه و محرک‌های سه مرحله‌ای هستند. از آن‌جا که تمام هارد دیسک درایوهای EAMR وسترن دیجیتال برای محیط‌های چند درایوی طراحی شده‌اند، پیشرفت‌های مختلفی برای بهبود قابلیت اطمینان و تضمین ثبات عملکرد دارند. که بخشی از این بهبودها شامل نگهداشته شدن دیسک‌ها از بالا و پایین، سنسورهای RVFF و سنسورهای رطوبت می‌شود. میانگین زمان بین خرابی(MTBF) در این درایوها برابر ۲.۵میلیون است و با پنج سال ضمانت محدود ارائه می‌شوند.

بیش از یک میلیون هارد دیسک درایو EAMR ساخته شده‌است.

بر خلاف کمپانی سیگیت، کمپانی وسترن دیجیتال هارد دیسک درایوهای ۱۶ ترابایتی مبتنی بر تکنولوژی PMR(perpendicular magnetic recording) منظم ندارد. بنابراین، مشتریان این کمپانی مشتاق بودند تا به محض انتشار جدیدترین هارددیسک درایوهای ۱۶ترابایتی و ۱۸ ترابایتی این کمپانی برای دیتاسنترها، دسکتاپ‌ها، سازمان‌ها، NAS و سیستم‌های نظارتی، واجد شرایط باشند. کمپانی وسترن دیجیتال اعلام کرده‌است که سرعت پیشرفت هارد درایوهای EAMR نسبت به نسل‌های قبل بسیار سریع‌تر می‌باشد.

مدیر عامل کمپانی وسترن دیجیتال، David Goeckeler اینگونه بیان می‌کند:

باعث خوشحالی است که اعلام کنم ما به هدف خود برای تولید بیش از یک میلیون درایو مبنی بر انرژی رسیده‌ایم. همانطور که ما در حال افزایش سطح ظرفیت‌های این تکنولوژی هستیم، تعامل ما با مشتریان نیز افزایش می‌یابد. ما از پیشرفتی که ایجاد کرده‌ایم هیجان‌زده هستیم و انتظار داریم که ظرفیت ۱۸ ترابایت نقطه عطف صنعت باشد.

همانطور که تکمیل‌شدن صلاحیت درایوهای CMR، چندین ماه به طول انجامید، بنابراین، مدتی طول خواهدکشید تا وسترن دیجیتال میلیون‌ها هارد درایو مبنی بر EAMR را به فروش برساند. وسترن دیجیتال هفته گذشته اعلام کرد که پس از گذراندن صلاحیت در Dropbox، انتقال هارد دیسک‌های با بالاترین ظرفیت در صنعت(Ultrastar DC HC650 20 TB) را آغاز کرده‌است.

Dropbox یکی از شرکت‌هایی است که نرم‌افزار خود را مناسب با هارددیسک درایوهای SMR طراحی کرده‌است. این شرکت، یکی از اصلی‌ترین پذیرندگان SMR بوده است. بنابراین تعجب‌آور نیست که این شرکت، اولین کسی است که از هارد درایوهای Ultrastar DC HC650 20 TB استفاده می‌کند.

Andrew Fong، معاون مهندسی Dropbox، گفت:

ما منتظر استفاده از این هارددیسک‌های با ظرفیت ۲۰ ترابایتی مبتنی بر SMR، برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود و قراردادن حجم بیشتر در اختیار مشتریان خود، هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
درخواست پشتیبانی

درخواست کمک