اخبار
۰

سیگیت: HAMR می‌تواند هزینه HDD های میان رده را کاهش دهد.

سیگیت اولین سازنده هارد درایوهایی است که از اواخر امسال، استفاده از تکنولوژی ضبط مغناطیسی به کمک گرما(HAMR) را آغاز کرده است. اما در ابتدا، HDD های پیشرفته در داخل سیستم‌های ذخیره سازی Lyve سیگیت، برای انتخاب مشتریان در دسترس است. اما، به مرور زمان از این فناوری به طور گسترده‌تری استفاده خواهد شد و حتی می‌توان از آن برای کاهش هزینه‌های HDD های میان رده استفاده کرد.

هدف اصلی تکنولوژی HAMR، افزایش تراکم ناحیه پلترهای هارد درایو است و درنهایت، سازندگان HDD را قادر می‌سازد تا بتوانند دستگاه‌های ذخیره سازی با ظرفیت‌های ذخیره سازی تا ۵۰ ترابایت را تا سال ۲۰۲۶ طراحی کنند. اما قبل از ورود چنین درایوهایی به بازار، سیگیت باید این فناوری را تکمیل کند و بهترین راه این کار، افزایش تولید هارد درایوهای HAMR است.

از آنجا که HAMR امکان افزایش تراکم پلترهای HDD را فراهم می‌کند، سیگیت می‌تواند از چنین پلترهایی نه تنها برای درایوهای سطح بالا، بلکه برای محصولات با ظرفیت پایین‌تر، به عنوان مثال ۱۲TB، ۱۴TB و ۱۶TB نیز استفاده کند و تعداد هدهای استفاده شده و پلترهای داخل هارد را کاهش دهد. درنتیجه، هزینه تولید چنین دستگاه‌هایی کاهش می‌یابد. افزودن لیزر به هد، هزینه‌ها را به طور چشمگیر افزایش نمی‌دهد و پلترهای شیشه‌ای مورد نیاز برای هارد درایوهای HAMR، به طور قابل توجهی از رسانه‌های آلومینیومی، گرا‌ن‌تر نیست. همچنین، بنابر گفته سیگیت، کاهش تعداد پلتر و هد، ممکن است تاثیر قابل توجهی بر هزینه‌ها داشته باشد.

دیوید موسلی، مدیرعامل کمپانی سیگیت، در کنفرانس عملیاتی ۲۰۲۰ اعلام کرد:

 HAMR تنها برای دستیابی به بالاترین ظرفیت نیست. اگر در یک هارد درایو ۱۶ ترابایتی، بتوانیم یک دیسک و دو هد را کاهش دهیم، گام بسیار مهمی برداشته‌ایم.

کاهش هزینه‌های هارد درایوهای میان رده، سازمانی، NAS و نظارتی بسیار مهم است. زیرا سیگیت تعداد زیادی از آن‌ها به فروش می‌رساند. این شرکت هنوز درباره قرار دادن تکنولوژی HAMR در هارد درایوهای مصرفی ۱۴ ترابایتی صحبتی نکرده است، اما این می‌تواند گزینه‌ای برای آینده باشد.

پیشی گرفتن از رقبا با کمک تکنولوژی HAMR

مورد جالب دیگری که تکنولوژی HAMR سیگیت را قادر به انجام آن می‌کند، پیشی گرفتن از رقبایی است که از تکنولوژی ضبط مغناطیسی با مایکروویو(MAMR) یا فناوری‌های مشابهی که از نظر تراکم ناحیه نمی‌توانند با تکنولوژی HAMR مطابقت داشته باشند، است. هنگامی که از دیوید موسلی، دررابطه با آوردن HDD های ۲۴ ترابایتی به بازار، زودتر از زمان موعد، مثلا همزمان با درایوهای ۲۲ ترابایتی، سوال شد، پاسخ داد که این شرکت هم اکنون هم مولفه‌های لازم برای ساخت یک هارد درایو ۲۴ ترابایتی را دارد.

رئیس کمپانی سیگیت این چنین اعلام میکند:

هنوز قرار نیست که محصول ۲۴ ترابایتی را معرفی کنیم. هرچند که هدف HAMR، دسترسی به فراتر از آن است. درواقع، از طریق اجزای داخل آزمایشگاه، می‌توانیم چنین محصولی را آماده کنیم، ولی باید اطمینان حاصل کنیم که این راه حل مناسبی برای کاربران است.

راه اندازی محصولی که فراتر از صنعت است، مزایایی برای تولیدکننده دارد. برای مثال می‌تواند با فروش بیشتر، هزینه بیشتری دریافت کند. اما اگر تفاوت قیمت بین یک محصول “انحصاری” و یک محصول “استاندارد” برای اپراتورهای مرکز داده توجیه نشود ، آن محصول به اندازه کافی محبوب نخواهد شد تا بتواند برای تولید کننده خود موفقیت کسب کند. برای این منظور ، ارائه تعادل مناسب بین هزینه‌ها، ویژگی‌ها و عملکرد برای شرکت‌هایی مانند Seagate مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
درخواست پشتیبانی

درخواست کمک